^do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Publiczne Przedszkole nr 43 w Opolu

Kontakty z innymi przedszkolami i ze szkołami

WSPÓŁPRACA ZE SZKOŁĄ

 Standardem w naszym przedszkolu jest prowadzenie w grupie najstarszej ścisłej współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową nr 10 oraz pobliską rejonową Publiczną Szkołą Podstawową nr 14 w Opolu,  w których naukę rozpoczyna większość absolwentów naszego przedszkola.Przedszkolaki odwiedzają szkołę co daje im możliwość poznania budynku, jego ważniejszych pomieszczeń, poznania nauczycielek uczących młodsze klasy i pierwszego uczestnictwa w lekcjach pokazowych i wspólnych zabawach z pierwszoklasistami – gospodarzami klasy.  

Pilnujemy też aby rodzice otrzymywali zaproszenia, informacje o imprezach organizowanych na terenie szkoły jako dla swoich przyszłych klientów.

Bliskość budynków, miejsce zamieszkania jak i tęsknota za beztroskim, szczęśliwym dzieciństwem w roli przedszkolaka powoduje, że nasi absolwenci o nas nie zapominają i bardzo często nas odwiedzają dzieląc się swoimi sukcesami, radościami jak i dziecięcymi problemami. Zawsze wszyscy cieszymy się z tych wizyt, okazujemy to dzieciom i staramy się zawsze mieć dla nich czas. Najczęściej jednak nasi absolwenci odwiedzają nas po rozpoczęciu roku szkolnego dzieląc się swoimi pierwszymi wrażeniami ze szkoły, bardzo często przychodzą w towarzystwie rodziców, chwalą się swoimi zeszytami i wiedzą. Uczestniczą w naszych integracyjnych przedszkolnych festynach. Do tej pory nasi absolwenci nie zapominają o nas podczas swoich wakacyjnych wędrówek przysyłając nam życzenia i wakacyjne pozdrowienia na kartkach pocztowych z różnych zakątków Polski i świata.

Przedszkole śledzi też losy swoich absolwentów. Jesteśmy dumne z wszystkich ich osiągnięć, w miarę możliwości śledzimy ich zmagania na szkolnych i poza szkolnych konkursach i olimpiadach. Nasz placówka żywo interesuje się swoimi wychowankami a oni nie dają nam o sobie zapomnieć.

WSPÓŁPRACA Z INNYMI PRZEDSZKOLAMI

Okazjonalnie współpracujemy ze wszystkimi przedszkolami, uczestnicząc wraz z dziećmi w proponowanych przez nie konkursach i imprezach. Nawiązaliśmy współpracę z Publicznym Przedszkolem Specjalnym Nr 53 Iskierka. Współpracujemy z Radami Pedagogicznymi poszczególnych przedszkoli w ramach organizowanych kursów WDN i nauczycielami zrzeszonymi w klubie terapeuty działającego przy Miejskiej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

Copyright 2013  Publiczne Przedszkole nr 43 w Opolu