^do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Publiczne Przedszkole nr 43 w Opolu

Co przed nami we wrześniu

  • 21.09.2017r. (czwartek) – urządzamy po raz pierwszy w tym roku szkolnym w naszej grupie śniadanie  w formie ,,stołu szwedzkiego”, które cieszy się ogromnym uznaniem dzieci. Zatem tradycyjnie prosimy o wzbogacenie przedszkolnego menu o ulubione produkty Państwa dzieci  /przypominamy o produktach hermetycznie zamkniętych                         i zwrócenie uwagi na datę ważności/ – dziękujemy.

 

  • 29.09.2017r.(piątek) godz. 15:30 – jesienny festyn integracyjny pod hasłem ,,RAZ DWA TRZY PRZEDSZKOLAKIEM JESTEŚ TY”.

           W  programie:

           - utożsamianie się dzieci i rodziców z nową nazwą grupy;

           - zabawa z animatorem ,,Panem Żabą;

           - przedszkolna kuchnia i kawiarenka ( już dziś zwracamy się z  

             prośbą do rodziców o upieczenie ciasta do przedszkolnej   

             kawiarenki , – dziękujemy!)

 

           - ,,Koło fortuny”, które jak co roku cieszy się ogromnym

             powodzeniem (i w tym miejscu również zwracamy się z prośbą –  

             oczywiście w miarę swoich możliwości o fanty)

          

Malutkie przypomnienie:

           !!! ciasto przynosimy w dzień festynu najlepiej w godzinach

                rannych /29.09/ natomiast fanty gromadzimy u nauczycielek

                grupy

W razie niejasności pytania proszę kierować do nauczycielek grupy :)

 

 

 

 

Ciekawostki o Motylkach

    Mamy już 4 i 5 lat i jesteśmy już drugi rok w przedszkolu. Znamy się już dobrze i lubimy ze sobą spędzać czas. Z nami w grupie jest także nowy chłopiec, który ma 4 lata. Będzie wspólnie z nami się bawił i uczył, będzie mógł oczekiwać od Nas pomocy i wsparcia w tych pierwszych trudnych dla Niego dniach pobytu w przedszkolu i w grupie.

 

Panie, które sprawują opiekę w grupie Motylków to nauczycielki:                                   Magdalena Bendych, Bogusława Skóra i osoba wspomagająca Bożena Szłatkiewicz.

W tym roku szkolnym nasza praca będzie oparta na programie „Zanim Będę Uczniem” – Elżbiety Tokarskiej i Jolanty Kopały. Będziemy skupiać się na wszechstronnym rozwoju poznawczym dziecka, na rozbudzaniu naturalnych zainteresowań dzieci i twórczych poszukiwań. Będziemy dużo działać, tworzyć, odczuwać i poznawać świat wszystkimi zmysłami. Będziemy rozwijać się w zakresie pojęć matematycznych, poszerzać wiedzę o otaczającym świecie, wzbogacać umiejętności plastyczno – techniczne. Dużą część dnia będziemy spędzać na dworze o ile pozwoli na to pogoda. Ponadto realizowane będą różne programy: Akademia Aquafresh, Biały Ząbek, Kubusiowi Przyjaciele Natury, Przyjaciele Zippiego, Zwinny Przedszkolak, zajęcia ruchowe wg W. Sherborn, zabawy do muzyki według Batii Strauss. Będziemy prowadzić profilaktykę logopedyczną poprzez zabawy logopedyczne. Szczególnie ze względu na naszych starszych kolegów  i koleżanki będziemy również myśleć o przygotowaniu do pisania i czytania poprzez stosowanie wybranych zabaw wg Metody Dobrego Startu M. Bogdanowicz, których podstawą będzie jednoczesne usprawnianie analizatora wzrokowego, słuchowego i kinestetyczno-ruchowego i  metody Ireny Majchrzak ,,Świat pisma”. Chcemy także aktywniej promować przedszkole w środowisku lokalnym i w związku z tym częściej będziemy brać udział w rożnych konkursach  poza przedszkolem, jeden raz w miesiącu wybierzemy się do Dziecięcej Biblioteki na

ciekawe spotkania i zajęcia.

     Mamy nadzieję, że będzie to rok ciekawy, obfitujący w niezapomniane przeżycia.                   A praca  w tym roku szkolnym przyniesie satysfakcję i radość z poznawania otaczającego nas świata zarówno dzieciom jak i rodzicom.

 

Copyright 2013  Publiczne Przedszkole nr 43 w Opolu