^do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Publiczne Przedszkole nr 43 w Opolu

Ciekawostki o Motylkach

    Mamy już 4 i 5 lat i jesteśmy już drugi rok w przedszkolu. Znamy się już dobrze i lubimy ze sobą spędzać czas. Z nami w grupie jest także nowy chłopiec, który ma 4 lata. Będzie wspólnie z nami się bawił i uczył, będzie mógł oczekiwać od Nas pomocy i wsparcia w tych pierwszych trudnych dla Niego dniach pobytu w przedszkolu i w grupie.

 

Panie, które sprawują opiekę w grupie Motylków to nauczycielki:                                   Magdalena Bendych, Bogusława Skóra i osoba wspomagająca Bożena Szłatkiewicz.

W tym roku szkolnym nasza praca będzie oparta na programie „Zanim Będę Uczniem” – Elżbiety Tokarskiej i Jolanty Kopały. Będziemy skupiać się na wszechstronnym rozwoju poznawczym dziecka, na rozbudzaniu naturalnych zainteresowań dzieci i twórczych poszukiwań. Będziemy dużo działać, tworzyć, odczuwać i poznawać świat wszystkimi zmysłami. Będziemy rozwijać się w zakresie pojęć matematycznych, poszerzać wiedzę o otaczającym świecie, wzbogacać umiejętności plastyczno – techniczne. Dużą część dnia będziemy spędzać na dworze o ile pozwoli na to pogoda. Ponadto realizowane będą różne programy: Akademia Aquafresh, Biały Ząbek, Kubusiowi Przyjaciele Natury, Przyjaciele Zippiego, Zwinny Przedszkolak, zajęcia ruchowe wg W. Sherborn, zabawy do muzyki według Batii Strauss. Będziemy prowadzić profilaktykę logopedyczną poprzez zabawy logopedyczne. Szczególnie ze względu na naszych starszych kolegów  i koleżanki będziemy również myśleć o przygotowaniu do pisania i czytania poprzez stosowanie wybranych zabaw wg Metody Dobrego Startu M. Bogdanowicz, których podstawą będzie jednoczesne usprawnianie analizatora wzrokowego, słuchowego i kinestetyczno-ruchowego i  metody Ireny Majchrzak ,,Świat pisma”. Chcemy także aktywniej promować przedszkole w środowisku lokalnym i w związku z tym częściej będziemy brać udział w rożnych konkursach  poza przedszkolem, jeden raz w miesiącu wybierzemy się do Dziecięcej Biblioteki na

ciekawe spotkania i zajęcia.

     Mamy nadzieję, że będzie to rok ciekawy, obfitujący w niezapomniane przeżycia.                   A praca  w tym roku szkolnym przyniesie satysfakcję i radość z poznawania otaczającego nas świata zarówno dzieciom jak i rodzicom.

 

Copyright 2013  Publiczne Przedszkole nr 43 w Opolu